Kort geleden hebben we het toilet moeten laten vervangen. Een mooie gelegenheid om de ruimte gelijk een likje verf te geven. Ineens wist ik wat ik nog aan deze ruimte toe wilde voegen. Een vloerschildering. Ik koos voor vissen in een plas water. Dus ben ik op internet gaan zoeken naar afbeeldingen van vissen omdat de vissen uit de vijver niet stil willen blijven zwemmen en met de herinnering aan al die vissenafbeeldingen ben ik gaan schetsen. Tijdens het schilderen vond ik het ook wel een mooi symbool voor hoe we voorzichtig met water proberen om te gaan. We zijn niet op de waterleiding of de riolering aangesloten. Dat was al zo toen we hier kwamen wonen. Drinkwater komt uit een bore in de grond en afvalwater gaat de sceptic tank in. Ik ben daar erg blij mee. Helaas hebben we nog geen zonnepanelen (anders dan de bladeren in de tuin 🙂 ).
Recently we had to have our old toilet replaced. A nice opportunity to refresh the paint in that room. Soon I knew what I wanted to add to the room. A floor painting. Of fishes in water. So I went online to look for images of fishes in ponds, as the fishes in our own pond won’t really pose. With those images in mind I started sketching and painting. And while I was painting I found the image a bit symbolic for how we are trying to be careful with the water we use. As we are not connected to the main water supply or sewer and therefor need to be extra careful with the way we use our water. I’m really happy with this by the way. Unfortunately we still haven’t got solar panels. That’s still on my wish-list.
vis hier nog zonder ‘water’ — before the ‘water’ is added
vissen met ‘water’ — fish with ‘water’
Omdat het geheel deels geschildert is in acrylverf bedoeld voor papier, komt er binnenkort nog wel een vernislaagje overheen. The fish are painted with the same acrylic paint as I use on paper. Therefor I’m going to add a layer of varnish when all the paint has dried thoroughly.
Past ook wel bij een eerder gemaakt gekkigheidje van een oude kraan (met naaldvilt en kralen) 🙂 — The image fits nicely I think with a previous made ‘thingy’ made from an old tap (combined with needlefelt and beads) 🙂 .
Vrolijke week, — Have a cheerful week,
Hanneke
Echt leuk en origineel die vloerschildering!
Ook hier zitten de zonnepanelen in de lift.. we hopen dat ze in het najaar nog worden geplaatst. Lieve groet!
Dank je wel, ik word er zelf ook vrolijk van. Oh, dit najaar al, wat fijn. Ik hoop dat je het in een blogpost verwerkt. lieve groetjes, Hanneke
Mogelijks wel Hanneke. We wachten er nu al zo lang op, dus dat wordt een heuglijk feit – blogwaardig. Lieve groet terug.
Leuk, ik kijk er naar uit. Jouw schrijven kennende zal het zeker een mooi stuk worden. ik wens je een mooie zomerdag, Hanneke
Dis nou baie oorspronklik en pragtig! Jy is baie kunstig p,Hanneke.
Dank je wel. Het was daarnaast ook gewoon leuk om te doen. groetjes, Hanneke
Wat een prachtige vissen heb je geschilderd. Bij jullie heb je iets om naar te kijken op het toilet.
Dank jullie wel. Het levert me nu steeds weer een glimlach op. groetjes, Hanneke
Oh, wat mooi gemaakt, die vloerschildering! En ook niet zomaar gekozen. Prachtig – ook hoe jullie met het water omgaan. Die kraan vind ik ook een hele originele vondst. Mooie statements!
Dank je wel. Gewoon even iets vrolijks (mocht het niet hebben gewerkt, is het zo weer geschuurd en overgeschilderd 🙂 ). Ik vind het zelf gek genoeg best een luxe om te weten dat het water dat we gebruiken op deze manier kan. Gewoon uit de grond (met filter, dat wel) en daarna weer terug om in de tank gereinigd te worden en de tuin in te gaan. groetjes, Hanneke
Dat is inderdaad een luxe! En een mooie kringloop. Zo goed hebben wij het nog niet voor elkaar.
We hadden de mazzel dat het hier al met het huis kwam, dat scheelt. En het is mooi om te merken hoe stukken van de tuin er automatisch water van krijgen. (Niet dat dat vandaag nodig is, het plenst!). groetjes, Hanneke
Hier ook! Fijn dat het systeem er al was. Hebben jullie ook bewust daarvoor gekozen, of is het ‘gewoon gebruikelijk’ daar waar je woont?
Het komt hier veel voor bij meer buitenaf wonen, we hebben het huis er dus niet op uitgezocht, maar past bij de richting die we op proberen te gaan. groetjes, Hanneke
Mooie werken maak jij telkens weer.
Regen is in mijn tuin zeer welkom.
Ook ik haal een deel van mijn water omhoog met een originele waterpomp.
Vrolijke groet,
Zo eentje waaraan je moet zwengelen? Die zijn fijn. Hier moet de tank voor het drinkwater af en toe open gezet worden met een draaiknop om gevuld te worden, maar wat voor systeem daarachter zit, weet ik eigenlijk niet precies. Dank je wel Rob. roetjes, Hanneke
Ja, bovenin wat water aanvullen en dan maar zwengelen. Het eerste water is wat troebel. Maar uiteindelijk wordt het water fris en helder drinkbaar.
Vriendelijke groet,
Dat vind ik mooi om te lezen (ik had er gek genoeg niet bij stilgestaan dat het grondwater in een grote stad drinkbaar zou zijn, ik heb nog veel te leren 🙂 ). Van de pomp vroeger bij mijn ouders in de tuin, herinner ik me dat het water naar roestige spijkers smaakte. groetjes, Hanneke
Dit heb je heel leuk gedaan in toilet. Prachtig visjes om te zien op de grond.Mooi werkje gedaan. Leuke foto’s. Fijne week.
Dank jullie wel 🙂 , het was ook leuk om te doen. groetjes, Hanneke
Wat prachtig Hanneke! Heel origineel 😍 Liefs,
Dank je wel 🙂 . Blijft vrolijk voelen die toiletruimte 🙂 . liefs, Hanneke
Zo wordt het ongezellige hokje ook weer veel meer gezellig en wat en pracht idee van je.
🙂 . Dank je wel. Ik blijf het nog iedere dag leuk vinden. En ach, als het ooit niet langer bevalt, is het zo overgeschilderd. groetjes, Hanneke